آکادمی داریوش نخشبی
آموزش موسیقی حضوری و آنلاین
آکادمی داریوش نخشبی
آموزش موسیقی حضوری و آنلاین

نوشته های بلاگ

صداسازی و فواید آن

۴ مهر ۱۴۰۰ صداسازی
صداسازی و فواید آن

صداسازی علم يا بهتر به مجموعه تمارينی گفته می شود که براي بهبود و توسعۀ صدای يک خواننده، قاری، مداح، گوينده و… انجام می شود گفته می شود.

شخص بايد با آگاهي و با استفاده از تکنيک‌هاي مختلف و متنوع که مربي صداسازی به او آموزش مي‌دهد با کمترين ميزان فشار به تارهاي صوتی و عضلات و ماهيچه‌های خود در توليد صدا، بهترين و زيبا‌ترين صدا را توليد کند که اين تمرين ها از نظر افزايش گسترۀ صوتی، وضوح صدا، شفافيت، راحتی در توليد و کنترل و تنظيم تنفس به هنرجويان آواز و صداپيشگان کمک خواهد کرد.

صداسازی به این معنی نیست که ما دقیقا شبیه الگوهای ذهنیمان بشویم بلکه قرار است بهترین صدای خودمان را با استفاده از تمام توانایی حنجره خودمان تولید کنیم.

فواید صداسازی

فواید این دوره تنها منحصر به هنرجویان آواز و صداسازی از سطح مبتدی تا پیشرفته نمی‌باشد، بلکه این دوره مجموعه‌ای از تمرینات منسجم و کاربردی برای تمام افرادی که در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود نیاز به آرامش، اعتماد به نفس و قدرت بیان و کلام دارند.

 

در این دوره خواهید آموخت که قبل از شرکت در یک جلسه پرتنش مانند یک جلسه مهم کاری، یک اجرای حرفه‌ای آواز در یک کنسرت، یک اجرای حرفه‌ای تئاتر و یا یک سخنرانی در برابر عموم، چگونه در عرض چند دقیقه و با چند حرکت نرمشی ساده، استرس را از خود دور کرده و به آرامش برسید و با وکالیز‌های مختلف به صدا و گفتار خود مسلط شوید.

آیا صداسازی هر سبک موسیقی متفاوت است؟

دقیقا همان طور که در مسیر آموزش تحصیلی در مقاطع دبستان و راهنمایی و تا حدودی دبیرستان همه ما درس‌های مشترک و پایه علمی یکسانی داشتیم در صداسازی هم مسیر به همین شکل است.

درابتدای راه همه با هم در مورد اصول ابتدایی و تاثیر تمرینات و اطلاعات صوتی رجیسترهای مختلف و… صحبت می‌کنیم و بعد با گذراندن دوره‌های ابتدایی به مرحله انتخاب سبک آواز می‌رسیم و بعد از مشخص شدن سبک آواز تمرینات اختصاصی آن سبک را ادامه می‌دهیم.

مطمئنا کسی که قرار است خوانندۀ متال باشد با یک قاری اهداف صوتی متفاوتی دارد اما نکته‌ای که بارها یادآور شدم این است که در ابتدا همه باید از اصول و نحوۀ درست تولید صدا شروع کنیم.

صداسازی سبک پاپ

موسیقی پاپ در بین جوامع مختلف به موسیقی که اکثر انسان‌ها از شنیدن آن لذت می‌برند معروف است. از همین رو بسیاری از کسانی که قصد دارند تا خواننده شوند، به خوانندگی پاپ روی می‌آورند.

سبک پاپ بیش از هر سبک موسیقیایی دیگری، انعطاف پذیر است و از همان ابتدا به صورتی بوده است که ۹۹ درصد افراد دوست داشته باشند و برای شنیدن آن ساعت‌ها وقت بگذرانند.

برای اینکه بتوانید در خوانندگی موسیقی پاپ به موفقیت برسید و موفقیت حتمی را از آن خود کنید، اصول صداسازی را باید بدانید. اجرای مناسب و پرشور خوانندگان معروف پاپ ایرانی حاصل آگاهی آن‌ها نسبت به نکات صداسازی موفق است.

درواقع خلق صدای جادویی هنر کسانی است که به راحتی به ویژگی‌های صدای خود آگاه می‌باشند و در مواقع درست از آن‌ استفاده می‌کنند. در آکادمی نخشبی برای اینکه بتوانید تمرین‌های خوبی در این زمینه داشته باشید با تخصصی ترین روش های صداسازی پاپ آموزش می بینید.

برچسب:
یک دیدگاه بنویسید